Osalejate tagasiside

 "Raamatuga kevadesse" programmis osalejate mõtteid loetud teostest.

 

EESTI KIRJANDUSEESTI KIRJANDUSEESTI KIRJANDUSEESTI KIRJANDUS


 Ahasveeruse uni / Ene Mihkelson

 Mina, sina, tema, meie, teie, nemad – tema, meie, nemad, sina etc. Raske ja eestimeelne nagu Mart Saare muusika. – Heli.

 

 

 

 

Delfiinide tee / Nikolai Baturin

Väga hea ülevaade delfiinidest saab seda raamatut lugedes. – Ella.

Südamlik- just neile kellele on sümpaatsed delfiinid. – Inge.


Hotell Amalfi / Rein Raud

Ei soovita, sest ei leidnud raamatust ühtki huvitavat mõtet – Sirje.

Hea ajaviite raamat! – Ella.

… teie hetk on saabunud? Ehk ka teil? Ei jää millestki ilma, kui ei loe – Anne.

Hotellinduses töötava inimesena oli seda raamatut väga huvitav lugeda. Kui kiiresti võivad unistused puruneda ja reaalsus elu/unistuste üle võimust võtta – Triin.

Nii naljakas!. – Inge.

Heas eesti keeles väga ladus ja ootamatu lõpuga. Suurepärased dialoogid, hullutavalt tõepärane. – Mari.

Hea Eesti kirjandus. Lihtne ja köitev lugemine. Petlikult kerge pealispinna all on aga nukker ja väga eluline lugu. Loo lõpp oli etteaimatav, kuigi lootus, et see aimdus ei realiseeru kestab viimaste peatükkideni. Raamat tuletab meelde, kui oluline on tunda huvi lähedaste tegemiste ja käekäigu pärast ning märgata, kui miski ei näi olevat päris nii nagu peaks. – Maria.

Peategelase päevane elu jätkub öösel ilusates unenägudes. Nii unes kui ilmsi tegeleb ta suurejoonelise hotelli ehitamisega. Paraku jääb unelmate hotell valmimata, sest see oli vaid luul. – Tiiu.


Hüppa tulle / Maarja Kangro

Mõte ei jõudnud minuni. – Silvia.

Algus ei olnud palju-lubav, aga mida edasi seda kaasahaaravamaks läks. – Ella.

Pettumus. Tänapäeva muinasjutt? Pigem ikka meie päris argipäine reaalne elu. Häirib rohke tõlketa võõrkeelsete tekstide kasutamine, kohati vulgaarne sõnapruuk. Palju jääb seetõttu mõistetamatuks. – Eve.

Raamat, mis tuleb tõdeda on lugemiseks siiski korra. – Inge.

Väga omapärane raamat (ebatsensuursed väljendid). Kellele meeldib, kellele mitte? – Silva.


Kodutus / Olle Lauli


 

 

 

 

 

Krutsiaania / Jüri Ehlvest

Ei soovita normaalsele inimesele; haiglase fantaasia sünnitis. – Sirje.

Minule see teos ei meeldinud. Minule ei meeldinud, kuid see ei tähenda, et teistele ei meeldi. Eks inimesed on erinevad ja ka hariduse tase on erinev. – Imbi.

Hea eemaldumine igapäevasest argielust. – Ella.

Novellid kui meeldivad, on lühemaid ja pikemaid. Tunne, et novell on kirjutatud ja kohe ka raamatukaante vahele. – Anne.

Neile, kes soovivad eralduda argipäevast. – Inge.


Lennuki kõrval toas / Kiwa

Atraktiivne kaanekujundus meelitab pahaaimamatu lugeja absurdivõrku, kus ta midagi mõistmata jääb maa ja taeva vahele kõikuma. See on reisiromaan, kus määravaks saab lugeja enda vaimne pagas. – Tiiu.

 

 
  

 

Mesilased / Meelis Friedenthal

Eriline stiil. Mulle see ei sobi. Kirjutatakse ühe inimese palavikunägemustest, müstikast ja külmast–näljast läbisegi. – Maie.

Väga hästi kirjutatud raamat. Soovitan lugeda. On väga südamlikult ja soojalt kirjutatud raamat. – Imbi.

Hea meenutada ajalugu ja samas olla ka kursis, mis toimus sajandeid tagasi. – Inge.

Võiks lugeda ainult seepärast, et käsitleb vähe tuntud perioodi – suurt näljahäda Eestis. Paraku valmistas teos mulle pettumuse. – Sirje.

Nn. Tartu romaan kirjeldab Tartu Ülikooli ja elu-olu 1636. aastal umbes nädala jooksul. Väga tore ajalooline ja nauditav kirjeldus. – Tiiu.
 


Purpurne surm
 / August Gailit

Romaan, mis on kirjutatud möödunud sajandi kahekümnendate algul, mõjub tänapäevasena, sest ka praegu väriseb Euroopa õuduses Aasiast lähtuva tundmatu laastava jõu ees. – Tiiu.

Fantaasia raamat. See on poliitilise haiguse raamat.  Soovitan. – Anne.

 

 

Päikseta paradiis / Marek Kahro

Romaan noorte identiteedi otsingutest. Kasulik lugeda ka vanematel inimestel. Peategelane nö heast perekonnast pärit noormees, kes läheb Tartusse ülikooli. – Maie.

 

 

 

 

Reaalne elu / Kelly Turk

Omapärane väljendusviis (nt. lk. 44). Kohati naljakas ja lõbus lugeda. – Anne.

Õudne. Kaasaegne luule on lihtsalt kohutavalt halb. – Triin.

Soovitan, sest see kajastab väga ehedalt tänapäeva noorte (ja ka natuke vanemate) elu.  – Ave.

Iga päev seesugust sõnakasutust ma ei sooviks lugeda, aga tolles luulekogus oli see väga nauditav. Karm reaalsus viib tänapäeva noorsoole pisut lähemale. Soovitan osaleda noorte mõtetes. – Viire.


Sina, Matilda / Epp Annus

Päris põnevalt kirjutatud. Sümboolselt aluseks - „Tütarlaps ja koletis“. Suur tähtsus on tulipunasel lillel. Autoril oma lugu. Igal lugejal oma lugu ja muinasjutt. – Helgi-Mai.

Ei soovita: palju sõnavahtu ja soigumist. – Sirje.

Väga ei soovita. Algus oli väga igav. – Anne.

Soovitan neile, kes armastavad muinasjutte. Minul oli soov pooleli jätta, aga pidasin ikka raamatu lõpuni vastu. Jättis külmaks. Kuigi päris hea muinasjutt õhtuseks lugemiseks. Stiilist on kohe tunda, et kirjandusteadlane kirjutab. – Tiiu.

On meeldiv, kui välise inetuse taga peitub sügav inimlikkus. On üsna elulähedane. – Juhan.


Sõna jõud. Esimene raamat / Jaan Mikweldt

Kunstmuinasjutud. – Anne.

On üsna meeldiv vanemas eas kohtuda taas muinasjuttudega! Hea on lugeda optimistliku lõpuga lugusid – need lisavad elujaatavust. – Juhan.

 

 

 

 

 

Tulipunane vihmavari / Betti Alver

See on väike valimik poetessi parimatest luuletustest. Neist tuntuim on „Tulipunane vihmavari“ – ehe mälestuspilt lapsepõlvest. Raamatule lisavad väärtust unikaalsed fotod. – Tiiu.

 

 

 

 

Uued Grimmi muinasjutud; Muinasjutt Bob Dylanist / Toomas Raudam

Väga huvitavalt kirjutatud teos. Soovitan lugeda, sest on väga huvitavalt kirjutatud. – Imbi.

Kellele meeldivad Grimmi muinasjutud. – Tiina.

Uued Fairy Tales. Tuntud ja vähe tuntud muinasjuttudest. Kuna ei sõida enam hobusega munakivi teel, siis mulle meeldib, et on tehtud ümber ka muinasjutte. – Anne.

 

 

Varesele valu, harakale haigus...: lugusid depressioonist ja tervenemisest / Mari-Liis Lill, Paavo Piik

Kohutav meie elu realism. Lapse-eas põetud traumad jätavad jälje kogu eluks. Vanemad oma kisklemiste – riidudega ei oska ette kujutadagi, millise jälje see lapsesse jätab. Kasulik lugemine igale ühele – ehk paneb mõtlema. – Mari.

Loodetavasti saavad raamatust tuge need, kes on kaotanud elu mõtte ja kellele kõik näib lootusetu. Igas loos hakkab tunneli lõpus paistma valgus ja see ei olegi rong. – Tiiu.

Mind see raamat ei kõnetanud, need lood absoluutselt ei puudutanud, koguni mõjusid labastena ja eemaletõukavatena. Ei soovita lugeda. – Sirje.

Teater on parem. Nii ja naa. Inimeste mustast august on raamat. Raske soovitada. – Anne.


Vietnami retsept / Mart Kivastik

Väga põnev ülevaade Vietnami elu-olu kohta, mulle väga meeldis! Omadussõnad: Vietnamlik, põnev, Poisi-nimeline noormees, huvitavad toidud, noortepärane! – Inge.

 Soovitan lugeda unenäotaolist seiklust võõral maal. – Tiina.


 

 

Üks peiarijutt suurest sangarist, tema truust sõbrast, Haldjakestest, rändrüütlitest ja korradi Kuningatütrest / Bix Pokupoeg

Humoorikas jutt, kuidas muinasjutt ei olegi muinasjutt, vaid  päris jutt oma seiklustega. – Tiina.

 

 
TÕLKEKIRJANDUS
TÕLKEKIRJANDUSTÕLKEKIRJANDUSTÕLKEKIRJANDUS127 tundi vangis kaljulõhes / Aron Ralston

Väga kaasahaarav. Soovitan inimestele, kes on huvitatud loodusmatkadest ja eriti mägironimisest. Autori kirjutamisstiil on väga ladus. Vapustav tahtejõud õnnetusest väljatulekul. – Maie.

 

 

 

 

Ajaränduri naine / Audrey Niffenegger

Soovitan, sest seal on põnevalt ühendatud romantika ja ulme. – Ave.

 

 

 

 

 

Armas / Toni Morrison

Soovitan juba kujundliku keele pärast, kuid ka lugu ise – tapetud lapse hingest, kes tuleb oma osa elust nõudma – annab mõtlemisainet. – Aet.


 

 

 

Brasiilia / John Updike 

Tänapäeva muinasjutt armastuse kõikevõitvast jõust ja naise uskumatust ohverdamisest. Hea võimalus Brasiilia olustiku ja loodusega tutvumiseks. – Tiiu.

Ei meeldinud, seega raske soovitada. Seosetu ja hüplik, ei haaranud endasse. – Sandra.

Iga raamatut võib ju lugeda, aga see raamat oli küll kahjuks üks hullemaid lugemiselamusi minu elus. Minu jaoks oli see natuke labane ja sisutu raamat. – Triin. 

 

Hiirtest ja inimestest / John Steinbeck

Soovitan seda raamatu lugeda, sest see on liigutav ja mõtlemapanev lugu inimestevahelistest suhetest ja inimeste plaanidest ja unistustest, mis tihtipeale luhta lähevad. – Helen.

Soovitan meisterliku olustiku ja tegevuse loomise ja probleemi asetuse tõttu. – Sirje.

 

 

Igavesti sinu / Daniel Glattauer  

Mulle väga meeldis, kuigi lõpp oli imelik. Oli hea lugeda ja oli raske enne lõppu käest panna. – Sandra.

Glattauer on väga, väga hea kirjanik ja „Igavesti sinu“ oli väga kaasakiskuv ja huvitav raamat. Parim näide sellest, et kunagi ei tasu kedagi liiga palju usaldada. – Triin.

Väga hästi kirjutatud raamat. Soovitan väga lugeda. On väga tõetruult kirjutatud. – Imbi.

Soovitan. Üks armastuslugu, mitte lääge vaid olemuselt ebatraditsiooniline. Raamat annab mõtlemisainet. Lugesin läbi nii, et ei suutnud käestki panna. Pani kaasa elama. Põnevust on küllaga. – Tiiu.

 

Ja tee lõpus on ookean / Neil Gaiman

Ulmeline muinasjutt, mida võib lugeda, aga mis ei anna ka midagi märkimisväärset ellu juurde. Pigem sellistest õudsatest raamatutest loobuksin. – Triin.

Ootused olid väga kõrged selle raamatuga, kahjuks pidin suures osas pettuma. Samas ei ole ma ka väga suur ulme fänn. Ulmesõbrad kindlasti hindaksid rohkem. Kaane kujundus 5+. – Sandra.

Soovitan. Tegemist on tõelise täiskasvanute muinasjutuga, mida on kirjeldatud läbi lapse silmade. Raamat viib lugeja huvitavatesse sündmuste keeristesse, andmata lõppedes selge vastuse küsimusele: „Muinasjutt või tegelikkus?“ . – Merily-Riin.


Koletu / Alex Finn 

 

 

 

 

 

 

Kui rändaja talvisel ööl / Italo Calvino

 

 

 

 

 

 

Kuidas olla hea / Nick Hornby

Täitsa tore raamat. Aitäh, sest polnud varem kokku puutunud. Nüüd loen ka ülejäänud Hornby raamatud läbi. Võiks veel lisada – humoorikas, satiiriline, sarkastiline, julge, enesekriitiline, kriitiline. – Anne.

Väga hästi kirjutatud teos. Soovitan lugeda. Minule tundub imelik, et imeraviga puudutuse mõjul Vihasest inimesest saab Hea inimene. Hea oleks küll. – Imbi.

Soovitan seda raamatut, sest lugemine oli huvitav ja mõtlemapanev, näitas paljusid probleeme teise nurga alt ning pani isegi oma väärtustes veidi kahtlema. – Helen.

 

 

Kuldne märkmeraamat / Doris Lessing

Väga, väga hästi ja huvitavalt kirjutatud teos. Soovitan lugeda, sest see teos on väga huvitavalt kirjutatud. Oskuslikult on kasutatud mitut märkmeraamatut. – Imbi.

 

 

 

 

Kuuromaan / Marina Moskvina

Natuke imelik ja igav raamat. Lõpuni küll jõudsin, kuid mingeid erilisi emotsioone see minus ei tekitanud ja eredalt meelde ei jäänud. – Triin.

Väga huvitavalt kirjutatud teos. Soovitan lugeda. Usutavalt on kirjutatud, kuidas peab hakkama saama naine, kelle mees on eluvõõras kunstnik ja kes ise on eluvõõras kirjanik. Kuidas elada? – Imbi.

Anekdootlik, meenutab meie A. Kivirähki. Mõnevõrra segane, ulmeline. Üksikute piltlike kirjelduste kaudu avab nõukogude ajast üleminekuaja tundmusi ja suhteid. Lõbus lugeda, kuid pisut pikaks venitatud, läbiva süžeeta. – Tiit.

 

Köök / Banana Yoshimoto

Võib lugeda: on sündmustik, emotsioonid, kaunid looduskirjeldused. Enam meeldis esimene jutustus. – Sirje.

 

 

 

 

Lavr: romaan müstilisest ravitsejast / Jevgeni Vodolazkin

Huvi korral slaavi hinge ja vene fenomeni korral, tasub kindlasti lugeda. – Evi.

Aegadest hoolimata usuvad inimesed imetegudesse, leiavad maa-tarku, kes tunnevad looduse saladusi ja näevad nägemusi.. Soovitan lugeda. See on muinasjutuline teos erinevatest aegadest, imetegijaist ja selgeltnägijaist läbi sajandite. – Marta-Maie.

 

 

 

Lillede keel / Vanessa Diffenbaugh 

Väga huvitav teos. Soovitan kindlasti lugeda. Lillede sõnastik on super. – Imbi.

Inimsuhetest, armastusest ja loodusest hästi kirjutamine. Põnevas stiilis kujutatud. Rohkem ehk naistele mõeldud. – Tiit.

Huvitavalt ülesse ehitatud teemaarendus. Üpriski realistlik aga samas eripäraste nüanssidega. – Siret.

Jällegi üks väga ilus ja südamlik raamat elust, armastusest ja lilledest. Soovitan soojalt! – Triin.

Soovitan lugeda, sest raamat pakub tõelise lugemiselamuse. Meeldejääv raamat. – Esta.

Väga-väga meeldis see raamat. Haaras totaalselt endasse. Üks lemmikuid. Mulle meeldivad sümbolitega ja tagamõtetega raamatud. Väga kahju oli, kui läbi sai. Oleks võinud veel ja veel edasi lugeda. – Sandra.

Raamat oli kaasahaarav ning avardas lisaks tavalisele suhtlemisele

võimalust suhelda lillede keeles. Lugedes ununes tihti kui noor on tegelikult peategelane. Tundus, et ta on oma vanusest oluliselt vanem - hakitud lapsepõlv ning ootamatult saabunud emadus. Samas oskus siiski leida ja otsida võimalust andestada ja andestust küsida. Ennast avada - küll pisikeste sammudega aga siiski. – Kai.

 


Lootusetu igatsuse atlas / Anuradha Roy 

Annab hea ülevaate ühe teise kontinendi elust. Omapärane, natuke keeruline. Üks tähelepanek – tohutu palju on sõnu, mis on jäänud tõlkimata. Kogu aeg pidi vaatama, mis sõnad need on. – Anne.

 

 

 

 

Ma olen Malala: tüdruk, kes tahtis haridust, kuid sai Talibanilt kuuli pähe / Malala Yousafzai ja Christina Lamb

Kõik teavad Malala lugu, kuid raamat on väga mõjuv. Milline tahtekindlus, kartmatus ja järjepidevus teismelise neiu tegemistes. Järjekindel tegevus tüdrukutele hariduse võimaldamiseks. – Maie.

Neile, kes arvavad - et neil on raske ... – Inge.

Kahtlemata üks parimaid ja imettegev teos, kuhu on põimitud valguskiir tunneli lõpus. – Ella.

Soovitan, sest on praegu ajakohane, et paremini mõista islamiterrorismi olemust. – Sirje.


Maitsev naine / Margaret Atwood

Põnev lähenemine noorte inimeste identiteedi küsimustele ja oma koha (elumõtte) otsimisse. – Evi.

Huvitav tegevuse arenemine ja lõpplahendus. – Riina.

 

 

 

 

Mauri viimne ohe / Salman Rushdie

 

 

 

 

 

Mesilastaru laul / Frode Grytten

Kellele meeldib norra rahvale omase linna-alevi rahva eluga tutvuda – võib lugeda. On lühijuttude kogu – elust ja fantaasiatest. – Marta-Maie.

 

 

 

 

 

Miljardimäng / Vikas Swarup (Rentslimiljonär / Vikas Swarup)

Täiesti teine maailm, kui mina olen harjunud. Ei meeldinud vägivald ja vaesus, aga raamatu sisu on nii pöörane, et ootad – mis järgmiseks. – Egle.

 

 

 

 

Mina, Zlatan / Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz

Soovitan kindlasti lugeda. Suurepärane sisevaade karmist jalgpalli maailmast. – Eha.

 

 

 

 

 

Miss Peregrine'i kodu ebaharilikele lastele / Ransom Riggs

Soovitan ulme ja „võimete“ armastajatele. Ise väga nende hulka ei kuulu, aga raamat meeldis. Väga laheda efekti annavad pildid. - Sandra.

Loe! Raamat on täis väljamõeldisi, fantaasialende, mõttemänge. Oma salapärasuse ja uskumatute seikluste jadaga. – Alide.

See äärmiselt huvitav muinasjutt on eriliselt märkimisväärne seetõttu, et raamatus on kasutatud päris fotosid. Need muudavad kogu loo veel kordades põnevamaks. Tegemist on kütkestava looga, mille sündmustik ei jäta kedagi külmaks. Raamatut on võimatu enne läbilugemist käest panna. – Merily-Riin.

Soovitan. Väga eriline ja fantaasiarohke raamat. – Eha.

 

Murrangujooned / Nancy Huston

Soovitan sisulise köitvuse ja vaimuka sõnastuse pärast. – Sirje.

Väga huvitavalt üles ehitatud raamat, mis kirjutatud nii hästi, et peaks küll kõigile meeldima. – Sandra.

Soovitan kindlasti. Autor kirjutab ühe pere nelja põlvkonna elust läbi 6 aastaste laste silmade. Autor kasutab erilist stiilivõtet – ta läheb põlvkondade elu kirjeldamisel ajas tagasi. – Maie.

„Murrangujooned“ on oivaline raamat kolme põlvkonna elust erinevatel ajastutel. Alguses natuke segane, aga lootusetult huvitav ja köitev. – Triin.

Haaravalt kirjutatud. Huvitav lugeda juudi araabia kombestikku. Kaasaja muinasjutt, arvutiekraanil poistel sõjamängud. Moseem usub needmisse, saksa tüdruk võitleb Vaenlasega enda sees. – Helgi-Mai.

Aitab mõista juutluse olemust ja natside juudivaenulikkust, aga samuti kuivõrd loogiliselt analüüsivad lapsed vanemate tegemisi-toimetamisi. – Juhan.


Naeru ja unustuse raamat / Milan Kundera

Ei soovita laiale lugejaskonnale. Põhjused on: meeldis osaliselt (värvikas sõnastus, peen iroonia), häirisid teost läbivad hälbelised seksuaalfantaasiad. Rohkem meeldisid jutustused, kus on kriitilised motiivid (Kadunud kirjad, Inglid). – Sirje

 

 

 

 

Orlando: elulugu / Virginia Woolf

Soovitan, kuna Woolf on juba äärmiselt põnev kirjanik. Teos on minu meelest huvitavale ideele üles ehitatud. See on mänguline teos, mis kirjeldab modernismi suurepäraselt. – Annika.

Huvitavalt kirjutatud raamat. Soovitan lugeda. Lugu algab noore aadlimehe Orlando pillerkaaritava eluga. Loo lõpuks on temast saanud kaasaegne 36-aastane naine. – Imbi. 

 

Plekktrumm / Günter Grass


 

 

 Päeva maja, öö maja 
/ Olga Tokarczuk


 

 

 

 

 

Samuel August Sevedstorpist ja Hulti Hanna: lapsepõlvemälestusi ja esseid / Astrid Lindgren

Soovitan kui midagi helget selle valiku sünges ja veidras reas. – Sirje.

Võite lugeda, aga mind kahjuks see teos ei haaranud kohe üldse. Mõjus liialt vaoshoitult ja igavalt. – Viire.

Ei soovita seda raamatut, kuna see võib rikkuda mulje Astrid Lindgreni oivalistest klassikalistest teostest, sest see oli väga tuim ja nõrk teos. – Triin.

Väga huvitav raamat. Soovitan kindlasti lugeda, sest see on Astrid Lindgreni kaunis mälestuste, mõtiskluste ja meenutuste raamat. Raamatu lõpus on Saksamaal elanud Luise Mejeri Ja Heinrich Christian Boie armastuslugu. – Imbi.

Soe ja südamlik raamat, eriti meeldis nimilugu. – Jaana.


Sinihabe / Amélie Nothomb

Alguses oli põnev ja kaasakiskuv. Hiljem tekkis kahtlus, kas ikka 20-ndates allüürnik suudab diskuteerida erudeeritud 40-ndates vastasega samaväärsel tasemel. Lõpp oli naiivne. – Viire.

Nothombi raamatutest on „Sinihabe“ ilmselgelt kõige parem raamat, kus klassika on pea peale pööratud ja muudetud hämmastavalt huvitavaks ja ilusaks looks. – Triin.

Tõeline tänapäeva muinasjutt! Meie aja tõlgendus CH. Perrault’ muinasjutule. Raamat, mis jääb üsna kauaks „kummitama“. Ladusalt loetav, sädeleva stiiliga. – Eve.

Üllatuslik versioon Sinihabeme muinasjutust, mille stiil ja ülesehitus sobisid minu maitsega väga hästi – kindlasti soovitan. – Sandra.


Thérèse Desqueyroux; Öö lõpp / François Mauriac


 

 

 

 

Vaikelu leivaraasukestega / Anna Quindlen 

See raamat mõjus väga isiklikult – nagu oleks minu mõtted kirja pandud, kuigi me pole peategelasega sarnased. – Egle.

Soovitan. Huvitavad inimsaatused loodud, ilmekas sõnastus. – Sirje.

Ei soovita lugeda neil, kellel on juba kõrini lugudest „suurlinna naine leiab õnne väikeses maakohas“. Mulle meeldis – hea lõdvestav elamus, rõõmustas ka, et võrdsus võidutseb – tavaliselt leiab lugudes vanem mees noorema naise, siin aga on lood vastupidi. – Aet.


Vesi mäletab / Emmi Itäranta

Vesi, see on elu. Tore vee käsitlus, selle vajadus. Lugeda tasub kindlasti. – Alide.

 

 

 

 

 

FILMIDFILMIDFILMIDFILMID


Thérèse Desqueyroux (režissöör Claude Miller)


 

 

 

 

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (režissöör Felix Herngren)

Filmi soovitan vaadata nendel, kes ei ole raamatut lugenud. Kuna ise olen eelnevalt raamatut lugenud, siis film väga sügavat muljet ei jätnud. – Sandra.

Soovitan, sest see on nagu Rootsi „Forrest Gump“ – peategelane on elatud saja aasta jooksul sattunud väga kuulsate inimeste keskele ja osalenud ajaloo tippsündmustes. – Ave.


 

12 aastat orjana (režissöör Steve McQueen)

Seda peab ise nägema ja enda seest läbi laskma. – Anne.

 

 

Lisa kommentaar