Lugejate lemmik

  • 2012. aastal  25. oktoobrist kuni 25. novembrini kestnud "Lugejate lemmik" kampaania raames oli meie lugejatel võimalus tunnsutada oma lemmik-raamatukoguhoidjat. Seda võimalust kasutas 425 lugeajat.


„Lugejate lemmik“ 2012 on Pelguranna raamatukogu raamatukoguhoidja Niina Porfjontseva.
Lugejad on kirjeldanud teda kui sõbralikku, viisakat, heatahtlikku, tähelepanelikku, taktitundelist, kompetentset, laia silmaringiga ja hea nõustamisoskusega raamatukoguhoidjat, kes oskab hästi kirjandust soovitada ning viib läbi huvitavaid lasteüritusi. Tema kiitmiseks on lugejad aja maha võtnud ning lasknud sulel voolata. Lugeja ütleb: „aastaid olen meil raamatukogu külastanud, alati pöördun tema poole, kuna tean, et temapoolsed soovitused vastavad minu soovidele.“ „Võtan tema käest raamatuid juba 20 a, alati viisakas, vastutulelik, rahulik, alati soovitab ning aitab raamatuid leida.“
 

  • 2011. aastal 20. oktoobrist kuni 1. detsembrini kestnud "Lugejate lemmik" kampaania raames oli meie lugejatel võimalus tunnustada oma lemmik-raamatukoguhoidjat. Seda võimalust kasutati 660-l korral.

Lugejate poolt enimtunnustatud raamatukoguhoidjaks osutus Laagna raamatukogu raamatukoguhoidja Larissa Fjodorova.

Lugejad iseloomustasid Larissat kui viisakat, abivalmis, sõbralikku ja kompetentset töötajat, kes oskab hästi kirjandust soovitada.

- "Valisin selle raamatukogutöötaja, sest ta on väga rõõmsameelne, alati abivalmis, oskab iga kord soovitada mingit huvitavat ja head raamatut."
- "Väga meeldivad laupäevased ettevõtmised, kus kohtun sõbrannadega; aitab leida vajalikke raamatuid, soovitab mida lugeda."
- "Ta on väga, väga tähelepanelik, viisakas ja annab kliendile kogu vajaliku info, korrektselt ning asjatundlikult. Olen olnud tema klient juba pea 10 aastat."
- "Väga viisakas teenindaja, alati abistab raamatute valimisel, tihtipeale soovitab, teab väga palju, tunneb hästi oma raamatukogu ning naasen sealt alati heatujulisena."

 

  • 2010. aastal 20. oktoobrist kuni 20. novembrini kestnud "Lugejate lemmik" kampaania raames oli Tallinna Keskraamatukogu lugejatel võimalus tunnustada oma lemmik-raamatukoguhoidjat. 593-lt lugejalt laekus kokku 872 kiitust.

Lugejate poolt enimtunnustatud raamatukoguhoidjaks osutus Männi raamatukogu raamatukoguhoidja Anne Liivak.

Mitmed lugejad kirjutasid ja rääkisid, et Anne oskab hästi raamatuid soovitada, selgitada kokkuvõtlikult sisu, mis teeb raamatu valimise lihtsamaks. Annet kirjeldati kui lahket, abivalmis, sõbralikku, rõõmsameelset, suurepärast inimest.
- "Olen käinud juba peaaegu aasta ja alati soovin, et mind teenindaks tema oma lahke sõna ja naeratusega."
- "Очен благодарна Анне за помощь в работе с компьютером (раньше самостятельно не умела самс пользоваться). Анне очен внимательна и образована в поиске спец. литературы. А я с этого года учусь в медkoolis. Анне много помогает мне."