Filmitutvustused

 

Kliki pildil ja loe filmitutvustust ning vaata filmiklippi.

 

Thérèse Desqueyroux (režissöör Claude Miller)


Prantsusmaa, 1920ndate lõpp. Bordeaux’ lähistel Landese piirkonnas on tavaks sõlmida korraldatud abielusid, mis liidavad maavaldusi ja naabriperekondi. Thérčse läheb naiseks šarmantsele ja vabameelsele naabrimehele Bernard Desqueyroux’le ning abielu ühendab mõlema valdused hiiglaslikuks maaüksuseks.
Bernard on üpriski jõuline isiksus, kuid naist paeluvad nii mees ise kui tema seisukohad. Üsna pea muutuvad provintsilik elulaad ja abikaasa keskpärane intelligents aga tüütuks. Thérčse unistab Pariisist, igatseb vaimset ja kultuurilist virgutust, ning hakkab otsima pääseteed. Selleks, et vabaneda määratud saatusest ja üksluisest elust, peab ta kasutama lausa äärmuslikult traagilisi abinõusid.
Draama Thérčse Desqueyroux põhineb Franēois Mauriacķ samanimelisel romaanil. Filmi lavastas Claude Miller. Peaosades Audrey Tautou ja Gilles Lellouche.
Film esilinastus 2012. aastal Cannesi Filmifestivalil.

Leia film e-kataloogist ESTER.

 

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (režissöör Felix Herngren)

Robert Gustafsson mängib Jonas Jonassoni bestselleri „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ ekraniseeringus 100-aastast Allan Karlssoni. Raamatut on Rootsis müüdud üle 1,1 miljoni eksemplari, see on avaldatud 38 riigis ja üleilmselt on romaani müüdud üle 6 miljoni eksemplari.
Filmi „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ peategelane on Allan Karlsson. Pärast pikka ja seiklusrikast elu satub ta vanadekodusse, uskudes, et see jääb ta viimaseks peatuseks. Mure on vaid selles, et ta tervis on endiselt hea ja tal hakkab kiiresti igav. Kui lähenema hakkab Allani 100. sünnipäev, mille tähistamisest ta üldse huvitatud pole, otsustab ta oma üksluiseist igapäevast põgeneda.

Leia film e-kataloogist ESTER.

 

 

12 aastat orjana (režissöör Steve McQueen)Leia film e-kataloogist ESTER.