E-kataloog ESTER


Kõik Tallinna Keskraamatukogus leiduvad teavikud on sisestatud e-kataloogi ESTER, mis on 16 raamatukogu ühiskataloog ning võimaldab teha nii lihtsamaid kui ka keerulisemaid otsinguid. Soovi korral võite tutvuda e-kataloog ESTERi kasutusjuhendiga SIIN.

Siin saate teostada lihtsamaid otsinguid autori, pealkirja või sõna järgi. Täpsem otsing aadressil www.ester.ee. Vaata ka erinevaid uudiskirjanduse nimestikke.

Sõna järgi:
  Sõnaotsing võimaldab otsida iga sõna autorite, pealkirjade, ilmumisandmete, märkuste kui ka märksõnade hulgast.
 
Autori järgi:

 

Otsige autori, koostaja, tõlkija, helilooja, esitaja jt. järgi. Autoriteks võivad olla ka kollektiivid - ansamblid, orkestrid, asutused, organisatsioonid jne.
Isikunime sisestage kujul: perekonnanimi, eesnimi. Ansamblinime puhul jätke ära artikkel: n Beatles, mitte The Beatles.

Pealkirja järgi:
  Otsige raamatu, ajakirja, artikli, noodi, seeria jm. pealkirja järgi. Kirjutage pealkirjast nii palju või vähe kui vaja.

 


Vaadake lustakat videoklippi, kus juhendatakse leidma raamatuid Tallinna Keskraamatukogust:

 

Alljärgnev esitlus õpetab detailsemalt leidma kõiki teavikuid (raamatud, ajakirjad, ajalehed, CD-d, DVD-d jms) Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna riiulitelt.

Klikkige pildil. Käivitub esitlus. Selleks et esitluses edasi liikuda, kasutage esitluse allservas asuvaid nooleklahve. Paremal allservas on fullscreen nupp, millel klikates näete esitlust täisekraanil. Et täisekraan-vaates edasi liikuda, kasutage klaviatuuril nooleklahve.